Mašīnadītas zeķes

Ierakstsby Xelluc » 16 Mar. 2015, 21:02

Maziem dejotāju puikām adīju šādas strīpainas zeķes
01_gatavs.jpg
02_gatavs.jpg

Procesa sākumā bija jāatrod dzija vajadzīgās krāsās. Vēlme bija pēc pusvilnas. Pirmajām zeķītēm tika iepirkta Lanoso Alpacana Superfine. Sastāvs 35% merīnvilna 25% alpaka 40% akrils. Uz tausti mīksta un pūkaina, tiesa gan, daži bērni esot teikuši, ka mazliet kož.
01_dzija.jpg

Otrām krāsām Restyle SIA dziju bodē Pulkv.Brieža 43 tika iepirkta Virdžīnijas vilna, likās ka ir maigāka par mūsu Limbažu tīni. Krāsas foršas, smalkums gana smalks, bet liku divās kārtiņās.
Kopumā uz 10 pāriem pusgaru zeķu pirku pa 900 g dzijas, bik vēl kādam pārim palika pāri. Varbūt saviem bērniem uzadīšu pa eksemplāram ;)

Sākumā, protams, jāizmēģina tehnika, valdziņu skaiti, rindiņas, strīpu biezums.
01_tehnikas izmeginajums.jpg

Tā kā man ir superīga adāmmašīna, tad adīšana notika uz apli, vienīgais traucēklis ātrumam bija diegu krāsu mainīšana.
Pirmais eksemplārs ar regulārām svītrām, ko atrādīt pasūtītājai.
01_regularas stripas.jpg

Taču pasūtītāja izvēlējās neregulāras strīpas
01_neregularas stripas.jpg

Noņemot no adāmmašīnas zeķei ir gatavs stulms, papēdis un pēdas daļa. Purngalu uzlasīju uz adāmadatām un adīju ar rokām. Tā man likās glītāk un akurātāk pabeigta zeķīte.
Pēc tam pārgriezu ārpusē palikušos diegu galus, lai varētu savilkt zeķes iekšpusē. Zeķi izgriež uz kreiso pusi uz āru, un ar adāmmadatu izķeksēju diegu galus kreisajā pusē, un blakus esošos diedziņu sasienu mezgliņos.
02_mezglinu sasiesana.jpg

Tad seko diegu galu savilkšana aiz valdziņiem ar lāpāmo adatu.
02_diegu galu ievilksana.jpg

Tā kā robainā mala ir adīta jau no paša sākuma, tad tā jāapstrādā vairs nav. Atliek vien sašūt gumijas ievēršanas vietiņu no ārpuses, un no iekšpuses ievērt gumiju un sašūt galus kopā.
Un zeķītes gatavas lietošanai ;)

Dažos posmos bildes nav, bet adot nākamās, noteikti sabildēšu detalizētāk ;)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Xelluc Bezsaistē

Lietotāja avatars

Ieraksti: 211
Pievienojies: 29 Aug. 2014, 17:33
Vieta: Jelgava

Ierakstsby nesshux » 17 Mar. 2015, 11:55

Smukas zeķes!
Es jau brīnījo, kā Tu tās visas ar rokām adījusi, bet izrādās, ka Tev nedaudz advancētāka tehnika nākusi talkā. :)
nesshux Bezsaistē

Ieraksti: 38
Pievienojies: 17 Okt. 2014, 11:33
Vieta: Rīga

Ierakstsby Xelluc » 17 Mar. 2015, 21:38

kopumā patērētas apmēram 14 dienas pa 8 h tīrā darba. Es gan arī nesaku, ka tas ir tieši tā darīts. Es vnk uzskaitīju patērēto laiku ;)

Julce bija klātienē un nobildēja puiku kājas :)
uz_kajam02.jpg

uz_kajam01.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Xelluc Bezsaistē

Lietotāja avatars

Ierakstsby papele » 23 Mar. 2015, 22:31

Cik feinas strīpainas kājiņas! ;) Varu Tevi tikai apbrīnot par pacietību - man laikam būtu grūti dabūt gatavus 10 vienādus zeķu pārus!
papele Bezsaistē

Ieraksti: 36
Pievienojies: 03 Okt. 2014, 21:15

Ierakstsby Xelluc » 27 Mar. 2015, 23:01

Principā 20 vienādus pārus :D Mainījās tikai krāsas :D Bet jā, pacietība jau uz beigās lidoja pa pieskari....
Xelluc Bezsaistē

Lietotāja avatars

Atgriezties uz Atskaites

Kas ir tiešsaistē

Lietotāji, kas aplūko šo forumu: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis