Latviešu rakstainie cimdi

Ierakstsby Xelluc » 06 Jan. 2015, 12:22

Rakstainos cimdus ada no smalkas vilnas dzijas ar smalkām adatām.
Es patreizējos cimdus adīju ar 2kārtīgu Limbažu tīnes dziju un 2.0 izmēra adatām. Lai gan smalkākam rakstam var ņemt arī 1.5 un 1.25 adatas. Ar 1.5 adu patreiz Miķeļa Jelgavas cimdiņus.
Nesen arī sapratu, ka nevajag baidīties no pārstaipiem. Tos nevajadzētu pārlieku vaļīgus atstāt, kā arī pavisam cieši nesažmiegt.
Sākotnēji adīju katru raksta krāsu atsevišķi, izadot krāsas valdziņus, pārējos pārceļot, un tad ar nākamo krāsu. traki lēni un grūti notrāpīt adījuma ciešumu.
Tagad esmu piešāvusies adīt pat ar trim krāsām vienlaicīgi, diegus ieliekot katru savā pirkststarpā un pāri rādītājpirkstam pārliekot visus secīgi, priekšā liekot biežāko krāsu. Īpaši vairāk par 3-4 valdziņiem arī nevajadzētu atstāt pārstaipu, gadījumā, ja sanāk vairāk, nevajadzīgo krāsu vajadzētu pieķert klāt pie adāmā valdziņa.

Kādas vecas adītājas padoms: rakstainos cimdus mazgā un žāvē ar kreiso pusi uz āru, tad pārstaipi nesavelkas. Izžuvušu izgriež uz labo pusi un gludina. (šis gan man vēl ir jāizdara, tad salikšu bildes)

Jauka rakstu grāmata ir M.Grasmane - Latvieša cimdi. Nevarētu teikt ka no lētajām, taču nupat iesāku Miķelim adīt Jelgavas cimdu, un piefiksēju raksta kļūdu valnīša daļā ;) Bet ja ir loģiskā domāšana, tad tas netraucē. Dažādus rakstus var sameklēt Ž.Ventaskrasta .. par grāmatu gan grūti nosaukt.. blokos ar rakstiem - Izšuvumu, adījumu un audumu raksti, trīs sējumos.
Xelluc Bezsaistē

Lietotāja avatars

Ieraksti: 211
Pievienojies: 29 Aug. 2014, 17:33
Vieta: Jelgava

Atgriezties uz Pamācības

Kas ir tiešsaistē

Lietotāji, kas aplūko šo forumu: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis